Kurtka m65

Kurtka m65 męska z linii SUPER to niezwykle popularny, wręcz ikoniczny model kurtki, który zyskał sobie uznanie wśród miłośników militarnego stylu oraz osób ceniących wygodę i funkcjonalność. Produkując model kurtki m65 staraliśmy się, aby była ona nie tylko praktyczna i trwała, ale również stylowa i modnie zaprojektowana.
Poznaj nasz produkt i przekonaj się na własnej skórze. 

Kurtka wojskowa m65 męska – Rys historyczny.  

Kurtka wojskowa m65 ma bogaty i interesujący rys historyczny, który sięga czasów konfliktów sięgających do lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Kurtka ta została wprowadzona do użytku przez amerykańską armię jako wyposażenie żołnierzy walczących w Wietnamie, zastępując ówczesny model M51.  Kurtka m65, inaczej zwana jako kurtka m65 kontraktowa została opracowana w odpowiedzi na potrzeby wojskowych działających w różnych warunkach klimatycznych i terenowych. Jej głównym celem było dostarczenie wygodnego i funkcjonalnego ubioru dla żołnierzy, który zapewniał im ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i umożliwiał długie i skuteczne wykonywanie zadań bojowych.  

Dodatkowo kurtka wojskowa m65 zyskała na swej „ikoniczności” poprzez rozsławienie jej przez takie gwiazdy kina jak np. Sylvester Stallone, Robert De Niro, czy Michael Biehn, występując w takich produkcjach jak m.in. „Rambo”, „Taksówkarz”, czy „Terminator”.  Wchodząc do popkultury bardzo szybko stała się symbolem męskości, dzięki czemu jest ona często noszona właśnie przez wielu mężczyzn po dziś dzień.

Kurtka m65 męska — Praktyczne zastosowanie. 

Jednym z kluczowych założeń przy produkcji kurtki m65 miała być jej wszechstronność. Z racji zadań, do jakich miała być wykorzystywana, musiała być ona praktyczna, wygodna i przede wszystkim wytrzymała. Z tychże powodów do produkcji naszej kurtki m65   zastosowaliśmy bardzo trwały materiał Cordura NYCO, a impregnacja typu Water Repellent sprawia, że jest to w pełni kurtka woodporna.  Wodoodporna oznacza, że dzięki temu możemy przetrwać w niej nawet w mocny deszcz czy ulewę. Wodę, która pozostanie na kurtce, wystarczy strzepać, dzięki czemu materiał pozostanie idealnie suchy, co przekłada się na jej komfort użytkowania, niezależnie od warunków atmosferycznych. 

Bazując na praktyczności kurtki m65 stworzyliśmy z bazowych czterech, aż dziesięć kieszeni, które z pewnością pozwolą pomieścić w niej gadżety i niezbędny sprzęt wykorzystywany w różnych warunkach i okazjach. Udoskonaliliśmy również takie aspekty jak zaszewki na plecach, czy nieocieplane kieszenie, dzięki czemu nasz model kurtki męskiej m65 jest praktycznym, stylowym i bardzo trwałym rozwiązaniem, które z pewnością posłuży Ci przez długie lata. 

Kurtka M65 jako idealny odpowiednik kurtki outdoorowej.   

Kurtka wojskowa M65 doskonale sprawdza się jako odpowiednik kurtki outdoorowej. Dzięki swoim cechom i funkcjonalności spełnia wszystkie wymagania, jakie stawia się przed odzieżą przeznaczoną do aktywności na świeżym powietrzu. Pierwszym elementem, który czyni kurtkę męską M65 doskonałym wyborem jako kurtka outdoorowa, jest jej trwałość. Tak jak pisaliśmy wyżej, została ona zaprojektowana z myślą o ekstremalnych warunkach, z jakimi mogą spotkać się użytkownicy podczas swoich przygód na świeżym powietrzu. Produkując ją w 50% z bawełny, a w 50% z Poliamidu 6.6 (Cordury®) nasza kurtka męska M65 jest odporna na przetarcia, rozdarcia i inne uszkodzenia, co gwarantuje jej długą żywotność, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Kurtka SUPER 65 może ubiegać się o miano drugiej kontraktowej kurtki M65, ponieważ kilka lat testów w różnych warunkach pogodowych jak i ekstremalnych warunkach użytkowych nie spowodowały, że nie nadaje się ona do dalszego użytkowania. Wręcz przeciwnie! Kolejną cechą, która czyni kurtkę M65 idealnym odpowiednikiem kurtki outdoorowej, jest jej wszechstronność. Dzięki usprawnieniu zaszewek na plecach, regulowanym mankietom, ściągaczowi w talii i ściągaczom na dole, kurtka może być dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Można ją nosić luźniej w cieplejsze dni lub dopasować do ciała, aby zapewnić lepszą izolację w chłodniejszych warunkach. Pomogą w tym również ocieplane kieszenie, które dodaliśmy do tego modelu. 

Dodatkowo kurtka M65 posiada dziesięć kieszeni, które stworzyliśmy z myślą o jeszcze łatwiejszym przechowywaniu różnego rodzaju gadżetów i sprzętu przydającego się podczas różnego rodzaju wypraw. Można w nich bezpiecznie przechowywać na przykład mapy, krzesiwo, busole, multitoole, latarki, czy inne drobne przedmioty i narzędzia.  Dodatkowo tak jak opisywaliśmy wyżej nasza kurtka m65 jest wodoodporna  co jest niezwykle ważne w przypadku różnych aktywności, szczególnie w niepewnych warunkach pogodowych. 

Niezależnie od tego, czy planujesz wędrówkę po górach, wyprawę kajakową,czy survival to nasza kurtka męska M65 sprawdzi się idealnie zarówno jako kurtka outdoorowa jak i zapewni stylowy wypoczynek w mieście.