Bluza combat shirt

Bluza Combat Shirt to standardowy element munduru, który w warunkach bojowych noszony jest pod kamizelką (kuloodporną lub taktyczną). Jeśli jesteś osobą związaną z działaniami taktycznymi, fanem militariów, bushcraftu lub survivalu, czy też ASG (Air Soft Gun) – nasze bluzy combat shirt świetnie się sprawdzą podczas codziennych wyzwań, jakie stawia przed Tobą życie.

Bluza combat shirt – jakie znajdziemy w niej rozwiązania


Bluzy Combat Shirt
zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort użytkownikom nawet w trudnych warunkach pogodowych i terenowych. Combat shirt uszyty jest z dwóch typów materiałów:

  • rękawy z wytrzymałego materiału NYCO, będącego połączeniem Cordury® (Poliamidu 6.6) i najwyższej jakości bawełny, który zapewnia maksymalną wytrzymałość w każdym miejscu bluzy niezależnie od tego gdzie jesteś i jak jej używasz. W nomenklaturze profesjonalistów często bluzy z takim rozwiązaniem nazywane są bluzami ripstop. Co więcej,  w modelu ALFA Multicam materiał,
    z którego jest wykonany, jest w oryginalnym kamuflażu Multicam i jest niewidzialny
    w podczerwieni (IRR)!

  • korpus z dzianiny trudnopalnej Polartec® PowerDry, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza poprzez zastosowanie tak zwanych przestrzennych kanalików wentylacyjnych. Dla dodatkowego komfortu klin pod pachą również wykonaliśmy
    z dzianiny Polartec® PowerDry.

Zasadniczo materiały użyte do produkcji bluz combat shirt są aż pięć razy bardziej odporne na ścieranie, niż materiały użyte w produktach podobnych. Produkt posiada również dodatkowe miejsce na miękkie wkładki na łokciach z dodatkowym otworem na odprowadzanie nadmiaru piasku. Dodatkowe łaty na łokcie również wykonane zostały z Cordury®. Mankiet bluzy został wyprofilowany: góra maksymalnie wydłużona, dół skrócony w celu komfortu pracy z oporządzeniem i bronią strzelecką.

Nasze bluzy ripstop wyposażyliśmy w dwie kieszenie zapinane na ramionach.

Wszystkie kieszenie są ułożone symetrycznie po obu stronach combat shirta, zapewniając Ci wygodny i intuicyjny dostęp do przedmiotów, bez zastanawiania się i spoglądania gdzie jest kieszeń. Kieszenie na ramionach sprawdzą się na rzeczy tak zwanego pierwszego użytku tj. telefon lub notes, a przy zmiennej pogodzie na ocieplacz, komin czy czapkę.
Mogą również służyć jako miejsce na opatrunek.

Bluza combat shirt – jakie znajdziesz w niej regulacje?

Zastosowane w combat shirtach regulatory na rzep z zaokrąglonymi rogami eliminują efekt uwierania przez odstające elementy taśmy rzepowej. Regulacja rękawa na rzep ma na celu dopasowanie do różnego obwodu nadgarstków, natomiast rzep na ramieniu to miejsce na tak zwane moral patches/oznakę przynależności.